Filtrele
GÖrünümü Değiştir:
Hızlı Bakış

Ezine Peyniri

(0)
45,00TL

Ezine peyniri Kaz Dağlarının Kuzey ve Batı kesimlerinde yer alan Çanakkale İli Ezine, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerinin tamamı ile Çan ve Merkez ilçeye bağlı bazı köyleri kapsayan yörede üretilmektedir. Ezine peyniri, belirtilen bu coğrafyanın doğal bitki örtüsü ve su kaynaklarıyla beslenen keçi, koyun ve ineklerden elde edilen sütlerin mevsime göre ..

Hızlı Bakış

Tulum Peyniri

(0)
45,00TL

Tulum Peyniri, Çoğunlukla dağlık, kırsal yörelerde köylü ve çiftçi aileleri tarafından iç tüketime yönelik üretilen ,‘yöresel kahvaltılık’ larımızın yıldızlarındandır. Peynir cenneti Anadolu’da birbirinden lezzetli çeşitleri var…Tulum peynirinde, Erzincan, Erzurum ve Orta Anadolu’yu Akdeniz’e bağlayan Toros yaylalarının deri tulumları öne çıkıyor.—..

Hızlı Bakış

Yeni Kars Kaşarı

(0)
40,00TL

Yeni Kars Kaşarı              Yeni Kars Kaşarının Anavatanı İsviçre olan ve adını İsviçre’nin Gruyere kasabasından alan sarı renkli, tuzlu, sert, yağlı ve delikli bir peynir çeşididir. Türkiye’de en iyi gravyer peyniri, Kars yöresinde yapılan ve Kars Kaşarı olarak bilinen peynirdir. 1878-1918 y..

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)