Filtrele
GÖrünümü Değiştir:
Hızlı Bakış

Küp Peyniri

(0)
50,00TL

Küp peyniri, İç Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesinde, hemen hemen tüm illerde geleneksel olarak üretilen bir Peynir türü. Bir kısım bölgelerde çömlek peyniri adıyla bilinir.Genellikle toprak küplere veya plastik bidonlar içerisine yağlı peynirin bol tuzlanarak ve sıkıştırılarak doldurulur.Tercihen peynire katılan çörek otu hoş ..

Hızlı Bakış

Otlu Van Peyniri

(1)
45,00TL

OTLU VAN PEYNİRİ  Otlu Van Peyniri Yapımı Van ve çevresindeki bölgelere özel olan Van Otlu Peyniri çok uzun yıllardır yapılan yöresel ve oldukça fazla rağbet gören bir besindir. Van Otlu Peyniri köklü bir yapıya sahip olmakla beraber yapım yılı hakkında kimse bir şey bilmemektedir. Oldukça özel ve farklı bir lezzet olan bu peynir ger..

Hızlı Bakış

Otsuz Van Peyniri

(0)
30,00TL

OTSUZ VAN PEYNİRİYapımı Van ve çevresindeki bölgelere özel olan Otsuz Van Peyniri çok uzun yıllardır yapılan yöresel ve oldukça fazla rağbet gören bir besindir. Otsuz Van Peyniri köklü bir yapıya sahip olmakla beraber yapım yılı hakkında kimse birşey bilmemektedir. Oldukça özel ve farklı bir lezzet olan bu peynir gerek tadı, gerek rengi, ve ger..

Hızlı Bakış

Van Otlu Peyniri 10kg

(0)
450,00TL

Van Otlu Peyniri özellikleri   Özel Bir Lezzet Otlu peynir; tadı, aroması ve üretim kalitesiyle Van’la özdeşleşmiştir. Koyun sütü üretiminin artması ve birçok otun bahar aylarında yetişmesi nedeniyle bahar aylarında üretilir. Otlu peynire 25 değişik ot katılabilmektedir. Bunlardan başlıcaları: Sirmo, mendi, heliz, yabani nane ve kekiktir. Ot v..

Hızlı Bakış

Van Otlu Peyniri 5kg

(0)
225,00TL

Van Otlu Peyniri Hakkında Van'a özgü bir lezzet olan Van Otlu Peynir aroması, tadı ve içerisindeki çeşitli otlarla diğer peynirlerden ayrılmaktadır. İçerisinde nane, sirmo, mendi, heliz, kekik ve daha pek çok çeşit ot bulunabilir, bu otlar yüksek besin değerleri sayesinde vücudumuza fayda sağlar. Koyunlardan elde edilen süt çeşitli işlemlerden..

Hızlı Bakış

Van Salamura Peyniri

(1)
45,00TL

Van Salamura PeyniriPeynir kültüründe, Fransız mutfağı ile yarışır derecede zengin olan bir ülke olduğumuz gerçektir. Her kültüre ev sahipliği yapan ülkemizin yemek kültürünün ünü, dünyaya yayılmış haldedir. Kebap, lokum ve baklava ile ünlenen lezzetlerimize yöresel tatları da ekleyerek ne kadar şanslı olduğumuzu hatırlatarak başlayalım bu yazımıza..

Hızlı Bakış

Van Taze Otlu Peynir

(0)
30,00TL

 VAN TAZE OTLU PEYNİRİ                                 1)Van taze otlu Peyniri içinde bulunan heliz, sirmo, yabani kekik, yabani sarmısak , kenger ve 25 farklı ot çeşidiyle, kattığı lezzet dışında peynirin besin değerini artırmaktadır.OTLU VAN PEYNİRİTaze..

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)