₺89,99 KDV Dahil
₺99,99 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺159,99 KDV Dahil
₺169,99 KDV Dahil
₺179,99 KDV Dahil
₺169,99 KDV Dahil
₺179,99 KDV Dahil
₺169,99 KDV Dahil
₺174,99 KDV Dahil
1

Van Otlu Peyniri

 

Van Otlu peyniri; Türk patent ve marka kurulu tarafından coğrafi işaret tescil belgesi verilen Van’ın önemli kahvaltılık çeşitlerinden bir tanesidir. Otlu Peynir; Van'a özgü bir lezzet olarak kayıt altına alınmıştır. Diğer peynirlerden koku ve tat açısından farklıdır.

 

Van Otlu Peynirin İçindeki Otların Adı Nedir?

 

Van yöresine ait olan Otlu Peynirin içerisinde bir çok farklı şifalı bitki vardır. Bahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte köylerde ve yaylalarda otlanan Koyun, Keçi ve İnek sütlerinde artış görülür. Koyun Sütünden Koyun Peyniri, İnek sütünden İnek Peyniri ve Keçi Sütünden Keçi Peyniri şirdan mayasıyla mayalanmak üzere elde Otlu Peynir ve tercihen Otsuz Peynir elde edilir. Van Peynirinin yapım aşamasında en önemli rol dağlarda ve yaylalarda taze toplanmış 25 farklı şifalı bitkiye düşmektedir. Bunlardan başlıcaları şunlardır;

 
  • Kekik
  • Sirmo
  • Mendi 
  • Heliz
  • Siyabo 
 

Bunlar Otlu Peynir için oldukça önemlidir ve diğer peynirlerden farklı lezzet ve tat vermesindeki asıl sebeplerden bir tanesidir.

 

Van Otlu Peynir Yapılışı

 

Van Otlu Peynirinin yapılışını merak edenler oldukça fazladır. Otlu peynirin tadı her ne kadar çok güzel olsada yapılışı oldukça zordur. Yapımında ana ürünler tercihe göre keçi, koyun ve inek sütü ile birlikte Van ili ve çevresinde toplanan şifalı otlardır. Uzun bir uğraş gerektiren bu lezzetli ürünün yapılışını ilerleyen süreçte bloğumuza ekleyeceğimizi bilmenizi isteriz.

 

Van Otlu Peynir Fiyatları

 

Van Otlu Peynir Fiyatları mevsimsel şartlara ve bölgemizdeki hayvanlardan organik olarak elde edilen süt oranına göre değişmektedir. Verimli bir mevsim geçişi ile peynir fiyatları orantılı olarak düşmektedir. En güncel, kaliteden ve organik ürünlerin kullanımından taviz vermeden elde edilen Van Peyniri fiyatlarına gönül rahatlığıyla sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

UNUTMAYIN UCUZ VE SAHTE ÜRÜNLER SAĞLIĞINIZA ZARAR VERİR! - BİZLER ÖNCELİKLE SİZLERİN SAĞLIĞI İÇİN ÇALIŞIYORUZ!!

 

Van Peyniri Nereden Alınır?

 

Van Peyniri en taze ve organik üretim ile web sitemizde bulabilirsiniz. Van Peynirinin birden çok çeşiti vardır. Sitemizde bulunan ürünler en taze ve organik ürünlerdir. Stoğumuzda bulunmayan veya taze olmayan ürünlerin satışını asla yapmıyoruz.

 

Van Otlu Peynir Siparişi

 

Van Otlu Peynir Siparişi sitemiz üzerinden verebilirsiniz. Ürünleri 1'er KG olarak vakumlu bir şekilde göndermekteyiz. Vakumlu gönderimlerde ürünlerimiz daha hijyenik gelmektedir. Ayrıca talep eden müşterilerimize sulu bir şekilde de gönderim yapılabilir.
Van Otlu Peyniri elinize ulaştıktan sonra serin bir yerde muhafazası sağlanmalıdır!

Van Otlu Peyniri
Sizin için Seçtiklerimiz
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR